İlklerimiz

Eğitim sektörünün ilkleri bizden

Türkiye'nin ilk beyaz emaye yazı tahtası

İlk Beyaz Emaye Yazı Tahtası

1985

Tebeşir tozuna son veren beyaz emaye yazı tahtası ile Emko, sektörde büyük bir atılım gerçekleştirmiştir. Beyaz emaye yazı tahtasının yüzey ömrünün uzun olması, kolay silinip temizlenmesi ve kalem ile kullanım imkanı sunması geçmişten bugüne hala çok tercih edilmesinin sebeplerindendir.

İlk Poliüretan Kenarlı Sıra

1998

Kaliteli ve uzun ömürlü ürün tasarımları ile ürünlere farklı bakış açısı kazandıran Emko, poliüretan kenarlı tablalar ile ürünlerin kullanım ömürlerini uzatmayı başarmıştır.

İlk Monoblok PP Sandalye

1998

Mobilyayı eğitim alanlarına uyarlamak yerine eğitim alanlarına, öğrenciye ve öğretmene göre ürün tasarlayan Emko, uzun süre vakit geçirdiğimiz eğitim alanları için ergonomik yekpare yapısı, Polipropilen Antibakteriyel malzemesi, kaymayı engelleyen yüzeyi ile sağlığı ön planda tutan monoblok sandalyeleri eğitim sektörüne kazandırmıştır.

İlk Akıllı Tahta

2008

Akıllı tahta çalışması ile Emko, teknolojiyi yakından takip ederek, dünyadaki tüm gelişmeleri Türkiye’deki eğitim sektörüne entegre etmeyi başarmıştır.

İlk Yerli Akıllı Tahta

2010

TÜBİTAK’ın da desteklediği Türkiye’nin ilk yerli akıllı tahtasını üretmeyi başaran Emko, emaye yüzeyli dokunmatik akıllı tahta entegrasyonu ile dünyada bir ilki gerçekleştirmiştir.

emko airboard konsept kalem

İlk Çerçevesiz Airboard Yazı Tahtası

2015

Yazı tahtasına estetik kazandıran çerçevesiz tasarımı, farklı şekiller verilebilen yapısı ile airboard yazı tahtası, eğitim alanlarını canlandırımaktadır.

Emko Cam Yazı Tahtası

İlk Cam Yazı Tahtası

2017

Camın şıklığını yazı tahtasına yansıtan Emko, cam tahtasındaki iddaasını renk seçenekleri, manyetik özelliği ve mobil olarak kullanım imkanı sağlayarak bir adım öteye taşımıştır.