HAKKIMIZDA

Yeni markamız ile amacımız Türkiye’de ve dünyada iş dünyasının yazı tahtaları, mantar panolar ve eğitim materyali olarak kullandıkları tüm ürünlerde Emko’nun farkını yansıtacak yeni bir marka oluşturmak. Eski, standart, hantal ürünler yerine daha şık tasarımı olan, hareket edebilen, estetik, esneklik kazandıran ürünleri iş dünyasının hizmetine sunmayı hedefleyen bir marka oluşturmak istiyoruz.​

EMKOEDU

İnovatif eğitim mobilyaları ile dayanıklı, modüler, hareket edebilen yapıları sayesinde sınıflarınızı hareket kazansın...

ÇATI MARKAMIZ

Yüzü aşkın ürün seçeneği ile eğitim mobilyalarından eğitim teknolojilerine kadar kaliteden ödün vermeyen üretim anlayışı ile eğitimin olduğu her yerdeyiz...

EMKOtech

Eğitim teknolojilerinde analog ve dijitali birleştiren inovatif çözümleri ile kullanıcılarına yeni deneyimler yaşatıyor...

Eğitim ürünleri tasarlarken dünyada akla gelen ilk firma olmak.

Eğitim alanlarına kaliteden ödün vermeden, inovatif ürünler üreterek müşteri memnuniyetimizi en üst düzeyde tutmak.

1979’ da İstanbul’ da kurulan Emko Emaye A.Ş. sadece eğitim alanlarına hitap eden ürünler üreterek eğitim gereçleri sektörünü kurdu. Türkiye’nin ilk emaye yazı tahtasını, tozsuz tebeşir tahtasını, beyaz yüzeyli emaye tahtasını, plastik oturaklı sırayı, polüretan (yumuşak kenarlı) kenarlı okul sırasını, manyetik cam tahtasını sonrasında ise Türkiye’nin ilk akıllı tahtasını ve eğitim duvarını (yazı yazılabilen duvar) üretti.


Sektörün ilklerini gerçekleştiren Emko; ürettiği ürünlerin yüksek kalitesi sayesinde de pazarda iyi bir yer edindi. Türkiye’nin ömür boyu garantili, çizilmeyen, kırılmayan Emaye yazı tahtasını(beyaz yüzeyli) ve ilk plastik oturaklı sandalyesini (kırılmıyor algısı yüksek) üreterek, pazardaki “kaliteli” algısını pekiştirdi. Eğitim alanlarına hitap eden Emko, okulların laboratuar, atölye ve ofis kısımlarını da donatarak komple okul projelerini yönetti.


2008 yılında Emkotech markası ile Türkiye’nin ilk yerli akıllı tahtasını üretmeye başladı. Yerli akıllı tahta TÜBİTAK’ında tam desteğini aldı.

Emko çatı markası altında tüm okul mobilyaları ve görsel iletişim ve yazı tahtalarını toplarken, Akıllı tahtaları Emkotech markası altında topladı.2016 yılından itibaren Emko, projeksiyonlu sistem akıllı tahtalar ile beraber Emkotech led sistem akıllı tahtaların da satışını yapmaya başladı.

 

2017 yılında LED akıllı tahta satışında Emko sektör lideri oldu. Aynı yıl Emko, eğitim mobilyalarında fark yaratacak tasarımlarla üretmeye başladı.

 

Standart sıralar yerine hareketli, modüler ve kolay taşınabilir modeller olan Emko Line ve Mira serisini tasarlayarak sıraya yeni bir çizgi kazandırdı. Sıradaki farklı bakış açısı tahta ve panoya da yansıdı.

Airboard serisi ile Emko, Türkiye’nin ilk çerçevesiz yazı tahtasını üretmeye başladı. Şekil verilen ve farklı tasarımlar yapılabilen Airboard konsept serisi kullanıcılar tarafından çokça tercih edildi.​

 

Yurt içinde farklı satış ağlarına sahip olan Emko satışları bayiiler ve saha ekibi üzerinden yaparak birçok noktaya ulaşmayı başardı. İstanbul merkez fabrika’nın yanı sıra 2018 yılında Ankara ofisini açtı.

 

İhracata oldukça önem veren Emko yurtdışında birçok ülkeye satış yapmaktadır. Avrupa’ da eğitim gereçleri üreten firmalara fason yazı tahtası üretimini de yapmaktadır. 2019 yılında Estonya’ da şube açarak satış kanallarını arttırmayı hedeflemektedir.