STEM – Robotik Atölyeleri

21. yüzyıl sınıflarına uygun modern eğitim mobilyalarımızla, etkili bir öğrenme ortamı oluşturmanıza yardımcı oluyoruz.
Son yıllarda gelişen teknoloji ile öğretilecek birçok dersin ortaya çıkması ile atölyelerin sayısı ve kullanım alanları artmıştır. Çocukların uygulama yaparak öğrendikleri alanlar olan atölyeler çocukların gelişimlerine katkıda bulunurken yeteneklerinin ortaya çıkmasına da yardımcı oluyor. Okulların eğitim anlayışını yansıtan atölyeler kurumların teknolojiye ve sanata yaptıkları yatırıma göre şekilleniyor. Her kurum için butik olarak tasarlanan atölyeler amaca uygun, kullanımı kolay ve güncel ürünler ile dizayn edilmektedir.

ALFA

Her eğitim kurumu farklı ortamlar hazırlayarak öğrencilerine geleceğin teknolojilerini tasarlamayı öğretmek istemektedir. Robotik marker adı verilen bu atölyeler için Emko kurumlara özel atölyeler dizayn etmektedir. Alfa atölye tasarımımızda çocukların birbiri ile iletişime geçip beraber tasarım yapabilecekleri tezgahlar, geniş ve hareket edebilen çalışma masaları yer almaktadır. Kullanılan malzemeleri istifleyebilecekleri dolaplar ve yapılan çalışmaları sergileyebilecekleri alanlar tasarlanmaktadır

Emkotech Çalışma Masası

DELTA

Teknoloji tasarlarken oluşturulan atölyeler ve kullanılan eğitim mobilyaları doğru seçilmelidir. Alanlara göre yapılan tasarımlar ile çalışma tezgahları, kullanılan malzemeleri düzenli tutup depolamak için modüler sınıf dolapları atölyelerin oluşmasında oldukça önemlidir. Gruplar halinde çalışılan projelere uygun çalışma masaları tasarlanmıştır. Yapılan prototip modelleri birebir denemek için alanlar düşünülerek çalışma masalarına modüler robotik çalışma havuzu yerleştirilmiştir.

Emko Alfa Robotik Grup Çalışma Masası

Emko Delta Modüler Sınıf Dolabı

Emko Çalışma Tezgahı

Emko Alto Sabit Sandalye

BETA

Birçok farklı teknoloji çalışmalar düşünülerek atölyeler geniş masalar ile dizayn edilmiştir. Malzemeleri istifleyebilecek geniş dolaplar, yapılan çalışmaları sergileyebilecek özel dizayn raflar düşünülmüştür. Uzun süre çalışma yapılan atölyelerde alto hareketli sandalyeler kullanılarak ergonomik eğitim mobilyaları tercih edilmiştir.