4 Adımda Uzaktan Eğitim

4 Adımda Uzaktan Eğitim

Daha önceki blog yazımızda Emkotech LED akıllı tahtalarımız ile sunduğumuz uygulamaları ve çeşitli dijital eğitim kaynaklarını kullanarak etkileyici ders içerikleri hazırlayabileceğinizden bahsetmiştik. Uzaktan eğitim ile alakalı bir önceki blog yazımıza buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Ekran yakalama, el yazısı tanıma, sınırsız sayfa, video ve ofis programları üzerindeyken bile kalem ile yazma özellikleri ile etkileyici çalışmalar oluşturabilirsiniz. Akıllı tahtanızın bu özellikleri ile birlikte çeşitli uzaktan eğitim araçların gücünü birleştirip öğrencilerinize unutulmaz bir öğrenim deneyimi yaşatın.

Sınıf ortamını öğrencilerinizin evlerine taşımanıza yardımcı olacak uzaktan eğitim araçları ile 4 adımda uzaktan eğitimin ustası olun!

1. Video Konferans

Yıllardır iş dünyasında oldukça popüler olan video konferans programları, uzaktan eğitim uygulamasına geçilmesinden itibaren her düzeyde eğitim kurumu tarafından giderek daha fazla kullanılmaktadır. Video konferans programları Emkotech LED akıllı tahtalarımızla beraber çok daha fonksiyonel olarak kullanılabilmektedir.

Eş zamanlı ekran paylaşımı​

Ekranınızı, hazırladığınız ders notlarınızı tüm öğrencilerinizle eş zamanlı olarak paylaşın. Akıllı tahta üzerinde yaptığınız tüm değişiklikler, aldığınız bütün notlar öğrencilerinizle eş zamanlı olarak paylaşılır.​

Uzaktan ekran kontrolü​

Öğrencileriniz de kendi ekranlarını sizinle ve diğer öğrencilerle paylaşıp sunum yapabilirler. Öğrencilerinizin ekranlarını akıllı tahtanız aracılığıyla uzaktan kontrol edebilir, akıllı tahtanızın yazım ve çizim özelliğini kullanarak ekranları üzerinde düzenleme yaoabilirsiniz.​

Aşağıda, Emkotech LED akıllı tahtalarıyla tam uyumlu olan, eğitim amaçlı kullanılabileceğiniz bazı popüler video konferans programlarının bir listesini sunduk.

2. Dijital Ders İçeriği Oluşturma Araçları

iSpring Dijital Ders İçeriği Oluşturma Aracı

E-öğrenim alanında popüler olarak kullanılan dijital ders içeriği oluşturma araçları da uzaktan eğitimin yaygınlaşmasıyla daha sık kullanılmaya başlandı. Bu araçlar aracılığıyla eğlenceli, sürükleyici ve interaktif ders içerikleri oluşturmak çok kolay. Emkotech LED akıllı tahtanızın yazım ve çizim özellikleri ve dijital ders oluşturma araçlarını bir arada kullanarak her zamankinden daha etkileyici interaktif ders içerikleri hazırlayın.

Sizler için, hemen kullanmaya başlayabileceğiniz, ücretsiz ve kullanması kolay dijital ders içeriği oluşturma araçlarının bir listesini hazırladık.

3. Online Yazı Tahtası ve Ortak Çalışma Alanı

Miro Ücretsiz Online Yazı Tahtası ve Ortak Çalışma Alanı

Öğrencilerinizle bir arada çalışmanın en zevkli ve en etkili yolu!

Emkotech LED akıllı tahtalarının yazım ve çizim özelliklerini en etkili şekilde kullanabileceğiniz online yazı tahtası araçları ile öğrencilerinizle bir arada eş zamanlı olarak çalışabileceksiniz.

Microsoft Whiteboard ile öğretmen uygulamalı olarak ders anlatıyor

Öğrencileriniz kendi cihazlarını kullanarak sanal yazı tahtasına yazı yazabilir ve kendi içeriklerini paylaşabilir, birlikte beyin fırtınası yapıp, fikir geliştirebilirler.

Sizin için bazı popüler online yazı tahtası programlarının bir listesini hazırladık. Akıllı tahtalarımız ile tam uyumluluk için masaüstü uygulamalarını veya Android uygulamalarını indirmenizi öneriyoruz.

4. Eğitsel Oyunlar ve Uygulamalar

Kahoot! ile saniyeler içinde kendi quizlerinizi oluşturun.

Öğrencileriniz için eğitsel oyunlar oluşturun veya önceden hazırlanmış oyunları öğrencilerinizle paylaşın. Birçok interaktif oyunu Emkotech LED akıllı tahtanızın dokunmatik ekranını kullanarak oluşturabilir ve oynayabilirsiniz.

Sizin için bazı popüler eğitsel oyun oluşturma uygulamalarının bir listesini hazırladık.